Напевно, в житті кожної людини трапляються ситуації, коли необхідно терміново надати потерпілому першу медичну допомогу, адже біда може прийти несподівано, не запитуючи, є в тебе диплом медичного працівника, чи ти за фахом бухгалтер, механік або інженер. У таких випадках дуже важливо не розгубитися і до приїзду «швидкої» правильно надати догоспітальну медичну допомогу.
У Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) працює навчально-тренувальний відділ (НТВ), до складу якого входять високопрофесійні лікарі та фельдшери. Працівники НТВ постійно проводять семінари-тренінги не лише з медичними працівниками Центру, а й з працівниками тих закладів, які за своїми посадовими обов’язками повинні вміти надавати першу медичну допомогу: поліцейськими, вчителями, вихователями та ін. Незважаючи на свій досить щільний графік роботи, інструктори знайшли можливість, аби виділити кілька годин і провести «лікнеп» для немедичних працівників Центру.
Висококваліфіковані фахівці – лікар НТВ Антон Курило та фельдшер цього відділу Валентин Циганенко – досить доступно розповідали і показували на манекенах бухгалтерам, економістам, механікам, статистам, кадровикам, працівникам канцелярії та іншим немедичним працівникам, як правильно визначати ознаки життя потерпілого і проводити реанімаційні заходи при втраті свідомості; як слід діяти, коли подавились доросла людина і дитина; що варто робити при опіках, перегріваннях, переохолодженнях і обмороженнях; як надати першу допомогу при укусах осами, шершнями, зміями та собаками; який алгоритм дій при кровотечах (носових і масивних); що потрібно знати при отруєннях чадним газом, грибами, алкоголем тощо.
Варто зазначити, що наші інструктори мають талант розповідати просто про складне, «розкладати все по поличках». Тому всі присутні слухали їхні розповіді дуже уважно, задавали багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Відрадно, що учасники зустрічі мали можливість самим спробувати виконати на манекенах ті чи інші маніпуляції.
Немедичні працівники Центру щиро вдячні завідувачеві НТВ Світлані Березовській – за організацію, а інструкторам Антону Курилу та Валентину Циганенку – за проведення з ними цих дуже корисних занять.
Наталія Даниленко

201 переглядів