Здається, сам Всевишній був прихильним до працівників обласної служби екстреної медичної допомоги і подарував їм сонячний день золотої осені для проведення професійних конкурсів у Музеї партизанської слави, що у Спадщанському лісі Путивльського району.
Нагадаємо, що «Спадщанські медичні ралі» були започатковані в 2016 році і відтоді стали традиційними щорічними змаганнями бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр). Мета проведення конкурсу – підвищення професійного рівня знань, обмін досвідом, відпрацювання практичних навичок з надання екстреної медичної допомоги відповідно до вимог змагань загальноукраїнського рівня. Такі тренування розуму та рук медпрацівникам особливо необхідні, щоб за будь-якої найскладнішої ситуації вони змогли буквально «на автоматі» оперативно та якісно надати медичну допомогу.
Як завжди, основним організатором змагань став Центр на чолі з його директором Анатолієм Александренком. Заходи було проведено за активної підтримки управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України, а також господарів місця проведення змагань – Путивльської районної державної адміністрації, Путивльської районної ради та Музею партизанської слави.
У змаганнях взяли участь 10 команд Центру: Центральна станція Е(Ш)МД – 4 (Центральна станція (м. Суми) – 2; Краснопільська підстанція Е(Ш)МД – 1; Перша підстанція Е(Ш)МД – 1); по 1 команді – Конотопська та Роменська станції Е(Ш)МД; Охтирська станція Е(Ш)МД – 2 (Охтирська станція – 1 та Лебединська підстанція Е(Ш)МД) – 1); Шосткинська станція – 2 (Шосткинська станція – 1 та Глухівська підстанція Е(Ш)МД – 1). Окрім цього, у змаганнях вперше так масово взяли участь студентські команди медичних навчальних закладів області: Сумського медичного коледжу; Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка; Шосткинського медичного училища; Конотопського медичного училища та Глухівського медичного училища.
Як завжди, у лісі вишикувались команди учасників змагань біля своїх машин швидкої допомоги. Прапор змагань доручено пронести неодноразовим переможцям і призерам Всеукраїнських професійних змагань – представникам Роменської станції Е(Ш)МД у складі лікаря Павла Дзюби, фельдшера Лариси Філімонової та водія Вячеслава Рося. Звучать теплі напутні слова із вуст заступників директора Центру Оксани Сергєєвої та Максима Новікова, головного судді заходу – неодноразового переможця Всеукраїнських змагань Ярослава Борисенка, голови Путивльської районної державної адміністрації Миколи Шульги, голови Путивльської районної ради Євгена Южакова, головного лікаря Путивльської ЦРЛ Світлани Семененко, заступника директора Лебединського медичного училища Жанни Смолової. Виступаючі бажають успішних змагань, набуття досвіду і перемог.
Окрім тестів, учасникам запропонували шість практичних завдань – цікавих, «з родзинками», виконуючи які необхідно бути не лише професіоналом, а й максимально уважним, вміти майже по-гросмейстерськи прораховувати свої дії на кілька кроків наперед.
Наприклад, завдання «Пасічник». Турботливий дідусь викликав «швидку» до свого однорічного внука, якого вкусила оса. Поки медпрацівники лікували потерпілого (який, як згодом з’ясувалось, і не потребував допомоги), діду стало зовсім погано. І рятівникам необхідно було швидко переключитися, щоб правильно встановити діагноз і надати потрібну допомогу чоловікові при гострому інфаркті міокарда.
Отримавши виклик на завдання «Грибник», конкурсанти прокручували в голові різні можливі версії: укус змії, комахи, перелом ноги у невдахи-грибника. Насправді ж сам грибник зателефонував на «103», щоб терміново допомогти чоловікові, який упав з мотоцикла і отримав спинальну травму.
Назву «Домкрат» теж вдалось розгадати не відразу. За легендою, чоловіки пиляли у лісі дерева. Несподівано одному з них на ноги впала важка колода. Потерпілий кричить від сильного болю. МНС-ники перебувають на гасінні пожежі, можуть прибути до лісу лише через кілька годин. Як визволити постраждалого з «полону»? Не відразу його колега згадує, що в нього є домкрат. Згодом спільними зусиллями піднімають колоду, обережно витягують з-під неї чоловіка і надають йому медичну допомогу.
Завдання «НП» вимагало від учасників команди оперативного реагування і злагодженої дії маленького колективу, оскільки у лісі трапився вибух міни, в результаті чого є убиті та поранені з тяжкими, середніми та легкими ушкодженнями. На жаль, останнім часом такі ситуації з багатьма потерпілими у повсякденному житті не є рідкісним явищем.
«Алгоритм». Дев’ятимісячному малюку раптово стало погано. Конкурсантам необхідно правильно поставити діагноз і віднайти правильний алгоритм дій, щоб швидко стабілізувати дитину.
Інший конкурс – «Дитяча несподіванка» – теж вимагав неабиякого професіоналізму і вмінь, щоб повернути шестирічну дитину, яку замучили діарея та блювання, а тепер вона ще й важко дихає, до життя.
З усіма цими складними завданнями більшість конкурсантів успішно впоралися. Варто зазначити, що в них були активно задіяні і водії, всіляко допомагаючи медичним працівникам і демонструючи справжню командну роботу. Окрім цього, судді підготували для водіїв ще один, суто медичний конкурс. Їм необхідно було надати медичну допомогу 40-літній людині, яка непритомна лежить на вулиці. Більшість водіїв успішно виконали реанімаційні заходи, здогадавшись при цьому використати автоматичний зовнішній дефібрилятор. Такі вмілі дії водіїв, безперечно, додали балів своїй команді. Особливо відзначилися у цьому конкурсі водії Центральної станції Е(Ш)МД Ігор Ільченко та Роменської станції Е(Ш)МД Євген Слюсаренко, які набрали максимальну кількість балів. Ці та інші водії у майбутньому можуть впевнено працювати медичними техніками.
Підбиваючи підсумки медичних змагань, заступник директора Центру Оксана Сергєєва не забула подякувати всім, хто був задіяний в їх проведенні та організації: учасникам, суддям, позорантам, членам оргкомітету.
Судді окремих конкурсів зробили коротенький «розбір польотів», вказавши на допущені помилки.
І ось настає хвилююча мить: називаються переможці медичних ралі-2019. Серед студентських команд І місце цілком заслужено виборола команда Конотопського медичного училища у складі студентів-випускників: Альони Сахно, Євгенія Кибенка та Світлани Терех. Їхньою підготовкою до змагань займався викладач цього навчального закладу Володимир Сосненко.
Друге місце посіла команда Сумського медичного коледжу. На третьому місці – студенти Глухівського медучилища.
Судді відзначили добру підготовку студентських команд, які нерідко виступали на рівні професіоналів. Безумовно, далася взнаки тісна співпраця навчальних закладів із Центром, спільне проведення науково-практичних конференцій і змагань між медичними закладами. Молодь спробувала на смак нелегку, але таку цікаву і потрібну професію медика-рятувальника.
Студентські команди були нагороджені сертифікатами та солодкими призами.
Серед команд Центру переможницею визнано команду Роменської станції Е(Ш)МД у складі фельдшерів Наталії Черненко, Олексія Офата, водія Євгенія Слюсаренка. Представник команди – фельдшер станції Валентина Васильєва. На другому місці – команда Охтирської станції Е(Ш)МД, на третьому – Конотопська станція Е(Ш)МД.
Виконуючи конкурсні завдання, ці команди йшли з невеликим відривом одна від одної, і буквально до кінця змагань не було відомо, хто ж стане переможцем. Окрім сертифікатів, призери були відзначені грошовими заохоченнями.
– Сама суть конкурсу – не в тому, щоб роздати вам грамоти, – сказав насамкінець головний суддя змагань Ярослав Борисенко. – Я вважаю вас усіх переможцями, оскільки вже сама участь у цих престижних змаганнях є перемогою, бо на конкурс прибули найкращі представники служби «103». Ми старались, щоб ці конкурси знадобились вам у роботі, а ваші знання та вміння, впевнений, допоможуть урятувати чиєсь життя.
Учасники змагань щиро дякували керівництву Центру та організаторам за високий рівень проведення змагань, за можливість навчитись чомусь новому та відшліфувати свої вміння, за отримані адреналін, заряд енергії та прагнення ще більше працювати і перемагати.
Наталія Даниленко

172 переглядів