Як ми вже повідомляли, у минулому навчальному році за ініціативи голови експертної групи з медицини невідкладних станів управління охорони здоров’я облдержадміністрації (УОЗ), директора Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) Анатолія Александренка та за підтримки УОЗ, з метою популяризації нелегкої професії працівників екстреної медичної допомоги та залучення випускників медичних закладів до роботи у службі «103» було налагоджено плідну співпрацю закладу з медичними училищами Сумщини.
Упродовж майже півроку в медичних училищах області почергово відбулись 5 науково-практичних конференцій з актуальних питань екстреної та невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі та конкурси із практичної майстерності серед студентських команд. І хоча це потребувало напруженої праці керівництва Центру, навчально-тренувального відділу, викладачів і студентів медичних училищ, проте усі зусилля не були марними. Студенти зблизька познайомилися з нелегкою роботою служби «103», здобули практичні навички і реально побачили своє майбутнє на «швидкій». І як результат, цього року до Центру працевлаштувався 31 випускник медичних училищ – найбільше, ніж будь-коли у попередні роки.
Новий навчальний рік щойно розпочався, а директор Центру А. Александренко вже знову ініціював спільну нараду керівництва закладу (заступників директора Центру Г. Білоус та О. Сергєєвої, завідувача навчально-тренувального відділу С. Березовської, лікаря НТВ Я. Борисенка, головного фельдшера НТВ Л. Адаменко) з керівниками медичних навчальних закладів (директором Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка, О. Удодіком, його заступником Ж. Смоловою; директором Сумського медичного коледжу О. Кононовим, завідувачем практики А. Білецькою; директором Шосткинського медучилища І. Будунковою і зав. відділенням М. Амеліною; директором Глухівського медичного училища Г. Коняєвою; завідувачем практики Конотопського медучилища Т. Олінковською та викладачем хірургії В. Сосненко). Мета такої ділової зустрічі – обговорення спільних дій щодо продовження співпраці Центру з навчальними закладами з метою удосконалення системи підготовки студентів з надання екстреної та невідкладної медичної допомоги. Анатолієм Александренком була запропонована нова концепція, направлена на навчання викладачів медучилищ фахівцями навчально-тренувального відділу Центру, які мають європейські сертифікати. Так, для викладачів заплановано провести на базі Центру цикли 3-денних адаптованих курсів із різних тематик: «Травми», «Педіатрія», «Серцево-легенева реанімація». Згодом викладачі будуть доносити отримані знання до своїх студентів. А потім для відпрацювання практичних навичок в училищах, за їх вибором, будуть проведені змагання, конкурси чи майстер-класи.
Кульмінацією такої спільної роботи має стати обласна науково-практична конференція та змагання команд училищ, проведені у травні 2020 року.
Важливо, що під час підготовки та проведення усіх цих заходів працівники Центру і, зокрема досвідчені інструктори НТВ, завжди охоче прийдуть на допомогу.
Директор Сумського коледжу Олександр Кононов на нараді висловив спільну думку своїх колег про те, що така співпраця дуже необхідна як студентам, так і викладачам, адже вона стимулює краще навчатися і підвищувати свою кваліфікацію. У зв’язку з цим керівники училищ погодилися разом розробити єдиний навчальний план щодо підготовки фахівців з екстреної медичної допомоги.
Безперечно, виграє від такої співпраці і Центр, адже завдяки проведеним навчанням, конференціям, змаганням, практиці на станціях екстреної (швидкої) медичної допомоги студенти зможуть значно ближче познайомитися з майбутньою професією і прийти працювати у службу «103» нехай і молодими, проте добре підготовленими фахівцями.
А що стосується найближчих перспектив, то учасниками зустрічі було обговорено конкретні дії щодо участі студентських команд у традиційних Регіональних змаганнях бригад Е(Ш)МД «Спадщанські медичні ралі-2019», які мають відбутися 26 вересня у Путивлі.

125 переглядів