Чи знає людина, яка опинилася на місці екстреної події: який алгоритм дій, як, що, коли і навіщо робити? В ідеалі такими навичками повинні володіти всі пересічні громадяни, аби не розгубитись в екстремальній ситуації. Проте насправді це вміють робити лише одиниці. З таким станом речей не можна миритися. І ми пропонуємо вихід.
Кілька місяців тому працівники Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) навчались на курсах BLS (з базової підтримки життя) від Європейської ради реанімації і отримали відповідні сертифікати. А сьогодні вже самі ці інструктори навчають інших курсантів необхідним навичкам. Розпочали із професіоналів.
Так, чотири інструктори з Центру, які отримали сертифікати європейського зразка «BLS full insntructor», – головний лікар Роменської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги Олена Лопошук, завідувач навчально-тренувального відділу (НТВ) Світлана Березовська, лікар цього відділу Ярослав Борисенко та старший фельдшер НТВ Олена Борисенко – на одних із вихідних у конференц-залі закладу провели курси для 21 особи (20 медичних працівників лікувальних закладів області, викладачів медичних училищ та 1 прикордонника) під контролем директора курсу BLS, фахівця ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги МОЗ України» Максима Максименка.
Вихідні не лише для відпочинку, а й для навчання – так вирішили учасники заходу і ніскільки не пошкодували. Цей день для курсантів не був витрачений марно: тепер вони володіють навичками базової підтримки життя, з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Це ті знання, якими так необхідно володіти кожному. Також слід відзначити, що серед слухачів був і немедичний працівник, але наприкінці тренувального дня він ані на крок не відставав від професійних медиків у своїх знаннях і вміннях. На курсі всі здобули ґрунтовні теоретичні знання, відпрацювали необхідні навички та отримали сертифікат європейського зразка.
Щиро сподіваємось, що всі наші слухачі отримали від нашого курсу масу корисних вмінь та емоційного задоволення, і бажаємо їм усім подальшого успішного професійного та особистісного зростання!
Інструкторський колектив Центру не зупиняється у своєму прагненні до збільшення кількості тих, хто зуміє та захоче допомогти людині, коли це так необхідно. І вже зараз анонсує наступний курс – «BLS-SUMY II»! Групи відкриті до набору курсантів. Нагадуємо, що слухачами курсу можуть стати не тільки професійні медпрацівники, а й будь-які небайдужі громадяни віком від 18 років, які готові рятувати життя власними силами.
Курс розрахований на один календарний день і включає в себе обов’язкове оволодіння навичками безпечного огляду постраждалого, визначення ознак життя, базової реанімаційної підтримки (непрямий масаж серця та штучне дихання), застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора, надання постраждалому безпечного положення, допомоги при потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи тощо.
Наприкінці тренувального дня слухачі, які успішно опанували програму курсу, отримують сертифікат європейського зразка, рівня «BLS Provider». Окрім цього, медичним працівникам сертифікат дає 30 додаткових атестаційних балів.
Самостійно зареєструватися для заняття на курсі можна за електронною формою реєстрації: trening.sumy@gmail.com Довідки та консультації стосовно курсу – за телефоном: 0999435230. Навчання проводиться на комерційній основі. Чекаємо на Вас!
А ми, працівники навчально-тренувального відділу Центру, продовжуємо самовдосконалюватись і розвиватись. Так, на перші виручені кошти заклад замовив два навчальні автоматичні зовнішні дефібрилятори та маски-клапани.
Радіємо, що кількість осіб, які вміють рятувати життя, зростає.
Крокуємо до безпечного суспільства разом. Ми всі змінюємо світ, а яким він буде – залежить від кожного з нас і нашої наполегливості.
Світлана Березовська,
завідувач навчально-тренувального відділу
Сумського обласного центру
екстреної медичної допомоги
та медицини катастроф

256 переглядів