Нещодавно з Ужгорода повернулись додому представники Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр), де на Всеукраїнських змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Закарпатські медичні ралі-2019» бригада Центру в нелегкій, напруженій боротьбі здобула почесне, друге місце. У представницьких змаганнях взяли участь 42 команди, з яких 25 колективів – з обласних центрів екстреної медичної допомоги, 5 команд – іноземні (з Угорщини, Словаччини, Польщі та 2 – з Литви), а також студентські команди та колективи з приватних клінік.
Честь нашого Центру знову захищала команда Роменської станції Е(Ш)МД у складі лікаря Павла Дзюби і фельдшерів Лариси Філімонової та Олега Галагана. Офіційний представником команди була головний лікар Роменської станції Е(Ш)МД Олена Лопошук. У закарпатських медичних заходах взяли також участь начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко, директор Центру Анатолій Александренко, заступник директора Максим Новіков та завідувач навчально-тренувального відділу (НТВ) Світлана Березовська. Були від Центру і судді змагань – неодноразові переможці Всеукраїнських медичних ралі, а нині – лікар НТВ Ярослав Борисенко та фельдшер цього відділу Олена Борисенко.
Організаторами змагань та науково-практичної конференції традиційно стали Міністерство охорони здоров’я України, Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна рада, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Департамент охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, Ужгородський національний університет, Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги».
Розпочалися урочисті заходи в Ужгороді, на площі перед обласною державною адміністрацією. В обласному центрі відбулась і науково-практична конференція з міжнародною участю «Екстрена медична допомога та медицина катастроф України в умовах мирного та воєнного часу», учасники якої мали можливість почерпнути корисну інформацію з виступів провідних вітчизняних та зарубіжних науковців і практиків.
Цього ж дня в аеропорту Ужгорода було проведено водійський конкурс «Швидкий і вправний». На жаль, на цьому конкурсі і «спіткнулась» наша команда, оскільки за кермом сидів фельдшер – вправний, але не дуже швидкий, як водії-професіонали. У наступних конкурсах, які проводились у закарпатських селах – Яноші та Берегове, команда Центру намагалась взяти реванш і виклалась, як кажуть, на всі 100 відсотків, набираючи майже в кожному з них найбільше балів.
Варто зазначити, що всі конкурсні завдання були досить складними, причому ця складність від змагань до змагань зростає. І для того, щоб продемонструвати гідний виступ, необхідно ретельно готуватися. Отже, зупинимось детальніше на самих конкурсах. «Всезнайко» – тестові письмові завдання. «Складне рішення» – проведення, а потім вимушене припинення серцево-легеневої реанімації. «Мультиплекс-2» – бригада була розділена на дві групи. Керівник виконував роль лікаря невідкладних станів у стаціонарному відділенні, а інші члени команди працювали в бригаді Е(Ш)МД, надаючи медичну допомогу на догоспітальному етапі хворому із септичним шоком і транспортуючи його до лікарні. Оскільки маленька команда працювала двома міні-групами, то й оцінювали цей конкурс за два етапи.
Конкурсом «Біль» передбачалося надання медичної допомоги травмованим у ДТП з чотирма потерпілими, їх евакуація із транспортного засобу. До того ж цей конкурс проходив у справді реалістичних умовах: на той час у селі почався ливень, тому медикам довелося долати перешкоди в багнюці та калюжах. Наступне завдання «Карабас Барабас» теж вихоплене із життя. В іноземця, який жив у готелі з молодою жінкою, раптом з’явився загрудинний біль. Конкурсантам необхідно було не лише надати допомогу при гострому інфаркті міокарда, а й з’ясувати, що чоловік вживав «Віагру». У конкурсі «Ювілей» працівники «швидкої» надавали допомогу жінці з інсультом. «Квітка»: виклик медиків на отруєння дитини, екстрена допомога та госпіталізація. «50х50» – оперативне проведення сортування потерпілих при надзвичайній ситуації.
…І ось учасники змагань з нетерпінням чекають оголошення результатів. За підсумками набраних балів, команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф посіла почесне, друге місце! Перше місце виборола команда Полтавського центру, на третій сходинці – закарпатці. Абсолютним чемпіоном стала команда з приватної київської клініки «Оберіг». Визначались також переможці серед зарубіжних і студентських команд. Призери були нагороджені грамотою, кубком і симпатичним сувеніром, виготовленим, до речі, членами оргкомітету змагань.
Не можна оминути увагою і такий факт. Разом з нашою дорослою командою їздила, «щоб подивитись», і команда навіть не четвертого, а третього курсу Лебединського медичного училища. Студенти поїхали із професійними медиками не випадково, оскільки наша плідна співпраця триває уже півроку. Як ми вже повідомляли, за ініціативи Центру проводились почергово у кожному медичному училищі області науково-практичні конференції з актуальних питань екстреної та невідкладної медичної допомоги та конкурси із практичної майстерності серед студентських команд. Завдяки цим важливим профорієнтаційним заходам студенти ближче познайомились і полюбили складну роботу служби екстреної медицини. За підсумками змагань І місце посіло Лебединське медичне училище ім. проф. М.І. Сітенка. І як результат – ця спільна поїздка на престижні професійні змагання.
Проте склалось так, що якась команда не приїхала на медичні ралі, і лебединці виявили бажання спробувати свої сили. Звичайно, юні недосвідчені студенти Едуард Назаренко, Віталій Хрін і Владислав Чічінов разом із офіційним представником команди, викладачем Лебединського медучилища Станіславом Гур’єном не посіли призового місця, проте їх теж можна вважати переможцями, адже вони подолали страх і невпевненість у собі й сміливо змагались із маститими суперниками! А головне – здобули неоціненний досвід і прагнення в майбутньому присвятити себе захоплюючій професії працівника служби «103».
Безумовно, навіть найменший успіх не дається просто так, тим паче така солідна перемога, яку здобула наша доросла команда. Позаду залишились напружені тренування, величезна праця, повторення теорії і шліфування практичних навичок усіма членами бригади, постійна допомога їм інструкторів навчально-тренувального відділу.
Наші учасники змагань щиро вдячні організаторам за гідне проведення заходів. А своєму керівництву – за можливість тренуватися, їздити на змагання та здобувати перемоги. Впевнені, що найцінніші кубки у команд нашого Центру ще попереду!
Наталія Даниленко

262 переглядів