Як ми вже повідомляли, упродовж майже півроку в медичних училищах області почергово відбувались науково-практичні конференції з актуальних питань екстреної та невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі та конкурси із практичної майстерності серед студентських команд. Проводились ці важливі заходи за ініціативи та активної участі Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також усіх медичних навчальних закладів Сумщини та за підтримки управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Мета цього проекту – зацікавити молодь нелегкою професією працівника екстреної медичної допомоги та підготувати для служби «103» висококваліфікованих медичних фахівців.
Відразу високу планку проведення змагань підняли організатори з Лебединського медичного училища ім. професора М.І. Сітенка. Згодом навіть ще більш чітко й організовано пройшли аналогічні заходи у Конотопському медичному училищі. На висоті виявились і організатори ІІІ етапу змагань – викладачі та студенти Сумського медичного коледжу. А потім естафетну паличку підхопили Шосткинське та Глухівське медичні училища. Варто зазначити, що всі навчальні заклади прекрасно впорались із цими нелегкими завданнями.
Примітно, що від змагань до змагань зростала як кількість учасників (якщо в Лебедині змагалось 7 команд, то в Глухові їх було вже 11), так і рівень теоретичних знань і практичної майстерності. Так, фінальну крапку поставили «глухівські змагання», які теж були проведені на досить високому рівні. Інструктори навчально-тренувального відділу Центру провели для студентів три майстер-класи: «Базова підтримка життя дітям»; «Розширені реанімаційні заходи у дітей»; та «Евакуація постраждалих із транспортного засобу». А потім учасникам змагань запропонували виконати чотири завдання: «Тест+» (з практичними навичками з видалення стороннього тіла у дитини до 1 року); «Надання медичної допомоги дитині з анафілактичним шоком»; «Допомога дорослим при серцево-легеневій реанімації, із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятора»; «Серцево-легенева реанімація дитині до 1 року». Усі команди старалися, виявили і міцні знання, і практичні навички. Однак за кількістю набраних балів І місце виборола команда Сумського медичного коледжу, на ІІ та ІІІ місцях – дві команди з Лебедина. За підсумками усіх п’яти етапів змагань І місце заслужено зайняла команда дівчат ІV курсу з Лебединського медучилища, ІІ місце – команда четвертокурсників-хлопців із цього училища, на ІІІ місці – команда Сумського медичного коледжу. Суворе, але справедливе журі визнало також переможців і серед медичних закладів. І місце присуджено Лебединському медичному училищу ім. проф. М.І. Сітенка, ІІ місце – Сумському медичному коледжу, ІІІ місце – Шосткинському медучилищу.
Переможці та учасники змагань були відзначені призами. Так, від управління охорони здоров’я та від Центру училища були нагороджені красивими грамотами. Від Центру навчальні заклади отримали дошку-щит для транспортування. Окрім цього, кожному училищу вручили реанімаційний і пологовий набори для породіль і новонароджених.
Директор Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко був приємно здивований рівнем теоретичної та практичної підготовки студентів:
– Ви працювали як справжні фахівці. Буду радий бачити вас у майбутньому серед своїх працівників.
Отже, позаду залишилась напружена праця і керівництва Центру, і навчально-тренувального відділу, і викладачів та студентів медичних училищ. Проте усі ці зусилля не були марними. Студенти зблизька познайомилися з нелегкою роботою служби «103», здобули практичні навички і реально побачили своє майбутнє на «швидкій». А ще студенти здобули неоціненний досвід живого спілкування зі старшими та ровесниками, знайшли нових друзів, а дехто – навіть кохання. Високо оцінили молодь і судді:
– Ви віднайшли у собі сили перемогти страх і нерішучість і взяти гідну участь у змаганнях. Тому для нас ви усі – переможці!
Сьогодні ще триває дискусія щодо формату подальшої співпраці Центру і медичних училищ. Проте вже зараз зрозуміло: таке співробітництво необхідне.
Наталія Даниленко

361 переглядів