Сьогодні прогрес, новітні технології у різних сферах, у тому числі й у медичній галузі, рухається вперед семимильними кроками. Як встигнути за цим процесом, як постійно тримати руку на пульсі життя та оперативно відгукуватись на всі виклики часу – ці та інші злободенні питання нещодавно обговорювали медики у столиці, у Міжнародному виставкому центрі.
До них долучилися і працівники Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) – заступник директора з оперативної роботи Галина Білоус; завідувач навчально-тренувального відділу (НТВ) Світлана Березовська; лікар-консультант діагностичного телеметричного консультативного кабінету «Юнет» Наталія Дерев’янчук; а також інструктори НТВ: лікар Центральної станції Е(Ш)МД Олег Перун; лікар навчально-тренувального відділу Антон Курило; фельдшер Центральної станції Е(Ш)МД Валентин Циганенко, які взяли участь у Симпозіумі «Актуальні питання екстреної медицини та медицини катастроф», що відбувся у рамках роботи Х Ювілейного міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації», VІІІ Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» та ІV Міжнародного форуму «Менеджмент в охороні здоров’я».
Величезний виставковий центр був розділений на багато локацій, де учасники форуму працювали за різними напрямками. Працівників нашого Центру, звичайно ж, цікавила робота та перспективи розвитку служби екстреної медицини. З великим інтересом вони прослухали доповіді «Стан реформування екстреної медичної допомоги в Україні. Інтеграція системи екстреної медичної допомоги України до Європейського Союзу»; «Медицина невідкладних станів – сучасні виклики та прагматичні рішення»; «Проблемні питання спеціалізованої медичної служби цивільного захисту в Україні»; «Автоматизована оперативно-диспетчерська служба Центру ЕМД та МК м. Київ»; «Розповсюдженість гіпертонічних кризів у загальній популяції промислового міста України 2017-2018 років»; «Перспективи підготовки лікарів з медицини невідкладних станів відповідно до міжнародних вимог»; «Телеметрична ЕКГ-діагностика в роботі бригад ЕШМД» та ін. Безперечно, почуте від досвідчених колег стане у нагоді у повсякденній нелегкій роботі служби «103».
Представники Центру взяли активну участь у майстер-класах: «Серцево-легенева реанімація – основний елемент базової підтримки життя»; «Забезпечення похідності дихальних шляхів у польових умовах»; «Сучасні методики зупинки зовнішньої кровотечі» тощо. Вони дивились, як працюють корифеї медицини і самі відпрацьовували на сучасних манекенах свої практичні навички.
Особливу увагу наших інструкторів привернув віртуальний симулятор пацієнта, який чутливо реагував на всі маніпуляції і якого необхідно було діагностувати та вилікувати. Наші інструктори продемонстрували з цим суперсучасним манекеном найвищий клас. Представники фірми виробника були вражені діями і результатом сумчан. Вони єдині з усіх, хто працював із цим симулятором, вилікували пацієнта на всі 100%!
Усі учасники форуму від Центру отримали Сертифікат учасника VІІІ Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я», а ще – новий досвід, нові практичні навички та прагнення завтра працювати ще краще.
Наталія Даниленко

245 переглядів