Як вже повідомлялось раніше, за ініціативи Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр), за підтримки управління охорони здоров’я облдержадміністрації та за участі медичних училищ у нашій області проходять науково-практичні конференції з актуальних питань екстреної та невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі та конкурси із практичної майстерності серед студентських команд. Керівники Центру та навчальних закладів заздалегідь домовились, що ці заходи будуть проходити почергово у кожному училищі. Мета проекту – профорієнтаційна робота, а також підготовка більш висококваліфікованих медичних фахівців для служби екстреної медичної допомоги.
Отож спершу змагання успішно пройшли у Лебединському медичному училищі ім. професора М.І. Сітенка. Цей заклад досить високо підняв планку у прийомі численних гостей, організації та проведенні нового заходу. У Центрі навіть хвилювались: чи вдасться іншим училищам підтримати такий гідний рівень? Проте побоювання виявились марними. У Конотопському училищі змагання проходили ще більш чітко й злагоджено. Прекрасно впорались із завданням і організатори ІІІ етапу змагань – викладачі та студенти Сумського медичного коледжу. Директор навчального закладу Олександр Кононов назвав захід святом. І це справді так. Свято тривало не лише під час урочистостей, теплих привітань, яскравих концертних номерів: небуденний піднесений настрій не полишав учасників упродовж усього дня, незважаючи на щільний графік проведення науково-практичної конференції, майстер-класів і напруженість конкурсів. Господарі змогли створити таку комфортну і невимушену атмосферу, де будь-яке питання вирішувалось миттєво. Відчувалось, що вони вкладали у підготовку не лише всі свої знання та здібності, а й душу.
Примітно, що від змагань до змагань зростала кількість їх учасників: якщо в Лебедині мірялись силами 7 команд (3 – з Лебединського, по одній – від решти училищ), у Конотопі – 8 (додалась ще одна команда господарів), то в Сумах вже змагалось 10 команд (3 лебединські, 2 конотопські, 2 сумські, 2 шосткинські та одна глухівська). До того ж якіснішою ставала і професійна майстерність учасників. Це свідчить про те, що студенти все більше захоплювались грою і навіть самі просили викладачів частіше з ними працювати, щоб бути краще підготовленими.
– Я навіть не думав, що буде так цікаво! – зізнався третьокурсник з Лебедина Едуард Назаренко.
Як і в попередніх етапах, велику підготовчу роботу провели інструктори навчально-тренувального відділу (НТВ) Центру, які під час змагань стали вимогливими, але справедливими суддями. Вони викладались на всі сто – і під час навчання студентів, і під час суддівства.
Після урочистостей була проведена науково-практична конференція «Гострий коронарний синдром на догоспітальному етапі». Доповідач – інструктор НТВ, головний лікар Роменської станції Е(Ш)МД Олена Лопошук – настільки доступно «розжувала» складний матеріал про тяжке захворювання, що, здається, і немедичним працівникам усе стало зрозуміло. Не випадково студенти у цілковитій тиші ловили кожне слово лектора.
Лікар Центру Наталія Дерев’янчук детально розповіла присутнім про роботу недавно створеного в закладі діагностичного телеметричного консультативного кабінету (ДТКК) «Юнет», до якого працівники «швидкої» надсилають електрокардіограми для отримання професійної консультації від кваліфікованого лікаря. До речі, згодом, під час змагань, студентам доводилось самим «надсилати» до цього кабінету зняті ЕКГ.
Потім інструктори провели майстер-класи: «Шлях до життя» (реанімація хворого з інфарктом міокарда); «Взаємодія з ДТКК при ГКС» і «Внутрішньокістковий доступ» (і нехай довелося тренуватися на свинячих ніжках, але кістка залишається кісткою).
Після цього розпочалися власне самі змагання – найважчі і найбільш хвилюючі години. Командам необхідно було впоратися з трьома конкурсними завданнями: тестовими і двома практичними (виконати розширені реанімаційні заходи людині, яку побили на вулиці, і надати догоспітальну медичну допомогу чоловікові з гострим інфарктом міокарда). Тут студентам знадобились і теоретичні знання, і лекції, і майстер-класи. Можливо, не все їм вдалося на відмінно, але всі команди дуже старались і продемонстрували добрі знання і практичні навички. Звичайно, далися взнаки серйозна підготовка і постійні тренування команд. Як результат, цього разу змінилися переможці. Перше місце виборола команда Глухівського медучилища; друге – Сумського медичного коледжу; третє –– Лебединського медучилища.
Настала приємна мить вручення подарунків від Центру. Сумському медичному коледжу як приймаючій стороні подарували дошку та щит для іммобілізації постраждалих. Ці подарунки згодом отримають й інші училища, на базі яких будуть проводитись змагання. Кожному навчальному закладу вручили посібник «ЕКГ у практиці» і по два пульсоксиметри. А всім учасникам змагань подарували солодкі призи від директора Центру. Безцінні сувеніри вручив директор Сумського медичного коледжу Олександр Кононов представникам Центру – колишнім випускникам цього навчального закладу та суддям: альбоми з фотографіями та фотоколажами.
Усі учасники цього проекту були буквально переповнені позитивними враженнями. Ось як прокоментував організацію змагань директор Центру Анатолій Александренко:
– Ми кинули жаринку у «вулик», і він загув, студенти і викладачі із задоволенням включились у роботу. Попереду – ще змагання у двох училищах. А ми вже подумуємо про те, як краще їх організувати в наступному році, адже заклад зацікавлений у тому, щоб студенти після закінчення училищ не тільки мали уявлення про працю служби екстреної медичної допомоги, а й могли швидко включитися у повноцінну роботу.
…А поки що естафетну паличку підхопило Шосткинське медичне училище. Там змагатимуться уже 11 команд.
Наталія Даниленко

108 переглядів