У рамках проведення планових занять навчально-тренувального відділу (НТВ) Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) для працівників Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги у конференц-залі закладу була організована зустріч із представниками відділу превенції Сумського відділу поліції – начальником цього відділу Дмитром Бондаренком та інспектором Маргаритою Бурсовою.
Поліція превенції – це об’єднання блоків патрульної поліції і поліції громадської безпеки. Разом з іншими напрямками роботи правоохоронцям часто доводиться стикатися з численними жертвами шахраїв, які останнім часом особливо активізували свою «діяльність». До чого тільки не вдаються нечисті на руку люди! До того ж вони стали «просунутими», з кишень переключились на сучасні ґаджети.
Маргарита Василівна презентувала відеоролик про різні види шахрайства і розповсюдила пам’ятки для того, щоб слухачі ніколи не втрачали пильність. Так, найчастіше наші громадяни потерпають від телефонних шахраїв. Хтось телефонує, що родича затримала поліція або він у лікарні? Терміново вимагають гроші по телефону? Не піддавайтеся на обман, попереджають правоохоронці, телефонуйте на номер «102»!Розповсюджене також шахрайство з електронними картками. Якщо питають по телефону термін дії картки, код безпеки на зворотному боці картки, банківські паролі із SMS, не повідомляйте, це – шахрайство!
Інтернет-шахраї полюбляють виманювати у потенційних покупців гроші, не віддаючи їм обіцяного товару. Тому рекомендація від поліції: розраховуйтеся за товар, придбаний в інтернеті, лише після його отримання! Ні в якому разі не перераховуйте завдаток. Це – обман!
А ще шахраї можуть маскуватися під «соціальних працівників», пропонуючи обміняти гроші на «нові», представників газової служби чи навіть поліцейських. Їхня мета – проникнути вглиб помешкання, «навішати вам локшини на вуха», а далі – діяти за обставинами.
Порада від професіоналів: не вірити на слово, не вестися на солодкі обіцянки. Перш ніж впустити чужинця до своєї оселі, переконайтеся, що перед вами саме та офіційна особа, за яку вона себе видає. А неповнолітнім дітям, людям похилого віку, які змушені залишатися самі вдома, взагалі краще нікому не відчиняти двері! Будьте пильними і уважними. Береженого, як кажуть, і Бог береже.

87 переглядів