1 квітня 2019 року минув рік, як у Сумах була створена і почала працювати Перша підстанція Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (Підстанція) за адресою: вул. Привокзальна, 31. Цей короткий період переконав працівників Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) у доцільності створення нового структурного підрозділу.
Нагадаємо, що відкрилась Підстанція за ініціативи директора Центру Анатолія Александренка з метою прискорення доїзду бригад «швидкої» до пацієнтів.
Варто зазначити, що загалом Центральна станція Е(Ш)МД продовжила працювати на провулку Громадянський, 4а. А на новому місці облаштувалося 5 бригад: 2 лікарські та 3 – фельдшерські.
Звідти медичним працівникам стало зручніше добиратися, наприклад, до густонаселеного Курського мікрорайону, до вулиць – Героїв Крут, Заливної, Троїцької, Горького, проспекту Михайла Лушпи, до мешканців Баранівки, до сільського населення Великої Чернеччини, Хоминого, Іволжиного тощо. Як і сподівалось керівництво Центру, завдяки зміні дислокації вдалося зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху до хворих чи потерпілих. Звичайно, про це свідчить і показник доїзду «швидких» до місця виклику. Так, до 2018 року ці показники становили 45%, у минулому-на початку 2019 року цифра зросла до 80%. Виграли медики і на заощадженні пального: якщо машина швидкої допомоги виїжджає із Центральної станції, на один виклик витрачається близько 3 літрів бензину, якщо із Першої підстанції – лише 1 літр. Тому у планах адміністрації – відкриття подібних підстанцій у різних куточках міста: Хіммістечку, у Курському мікрорайоні, на Білопільському шляху тощо.
Сьогодні Перша підстанція – один із найкращих наших підрозділів, – розповідає директор Центру Анатолій Александренко. – Тут працює молодий дружний колектив, який став прикладом для інших у ставленні до обов’язків та свого робочого місця. Мені імпонує праця і старшого фельдшера Першої підстанції Олени Чубун, і старшого водія Олександра Безпалого, який не лише їздить на виклики, а й контролює технічний стан автомобілів, їх вчасний ремонт, і загалом усіх сумлінних працівників Підстанції.
Минулого року працівники господарсько-технічного відділу за короткий час змогли відремонтувати та облаштувати кілька кімнат: харчівню, роздягальню, 3 кімнати для відпочинку. Працівники Першої підстанції активно підключились до цього процесу, організувавши кілька суботників і привівши у належний вигляд свої робочі місця.
Звичайно, такий косметичний ремонт зробив приміщення дещо затишнішими, однак вони не відповідають усім сучасним вимогам. Тому адміністрацією Центру було прийнято рішення – провести реконструкцію будівлі. Відрадно, що ця ідея була морально та фінансово підтримана управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та обласною владою. І тому вже з квітня 2019 року ця нелегка, але важлива справа почала втілюватись у життя.
Як розповів начальник господарсько-технічного відділу Центру Віктор Суходуб, проектна організація «Суми-Южана» розробила проектно-кошторисну документацію. Замовник – управління капітального будівництва Сумської облдержадміністрації – затвердив цю документацію, яка успішно пройшла експертизу. Тендер на будівництво виграло ТОВ «Профтбуд Систем», яке уклало генеральну угоду на виконання робіт із замовником. Термін виконання робіт – 4 місяці.
За цей час планується повністю замінити систему опалення, водопостачання; вода підігріватиметься завдяки двом установленим бойлерам, буде налагоджено вентиляційну систему, вхід до будівлі обладнано пандусом. Окрім цього, буде повністю виконано перепланування приміщень будівлі. Всередині передбачено спорудження двох санвузлів, душової, харчівень, кімнати відпочинку для чоловіків і для жінок, для водіїв, кімнати для зберігання ліків, кабінету старшого фельдшера, навчального класу. Звичайно, є в цьому списку і оздоблювальні роботи, приведення в ошатний вигляд не лише кімнат, а й фасаду будівлі.
Сподіваємось, що все заплановане буде втілено в життя, тим більше, що квітень для Центру – місяць фартовий. Саме у квітні 2013 року було створено Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у квітні 2017 року повністю перейшла на роботу у нових умовах, із застосуванням новітніх технологій, оперативно-диспетчерська служба. У квітні минулого року створено Першу підстанцію. Безперечно, квітень 2019 року теж стане щасливим, адже в Центрі для цього докладуть максимум зусиль.
Наталія Даниленко

366 переглядів