У комунальному закладі Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (Центр) фахівці ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» Іван Кузьмінський та Максим Максименко та інші їхні колеги на чолі з доктором медичних наук, головою правління ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» Віталієм Крилюком цілий тиждень продуктивно працювали з кращими інструкторами Центру.
Так, з 4 по 7 лютого 2019 року вони проводили навчання інструкторів Центру за курсом провайдерів «BLS» («Базова підтримка життя») Європейської ради реанімації. 4 лютого провайдерський курс «BLS» успішно пройшло 10 інструкторів Центру. 5 лютого ці інструктори пройшли курс «BLS-I» (інструкторський курс). Як результат, усі інструктори Центру склали іспит на отримання сертифікатів «BLS-I».
Дні 6-7 лютого були особливо напруженими для курсантів. 4 інструктори (головний лікар Роменської станції Е(Ш)МД Олена Лопошук, завідувач навчально-тренувального відділу Світлана Березовська, інструктори цього відділу – Ярослав Борисенко та Олена Борисенко) під керівництвом директора курсу Віталія Крилюка проводили заняття з 20-ма медичними працівниками Центру з провайдерського курсу «BLS». Самовіддана праця дала плідні результати: 20 учасників, здавши залік, отримали сертифікати європейського зразка «Провайдери BLS», а 4 інструктори успішно склали іспит з подальшим отриманням сертифікатів «BLS full instructor». Варто зазначити, що це одні з небагатьох інструкторів у всій Східній Україні, які мають подібні сертифікати. Такі документи надають їх власникам право проводити як з медичними, так і з немедичними працівниками навчання за напрямком «Базова підтримка життя» (проведення серцево-легеневої реанімації із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятора до приїзду професійних медпрацівників).
8-10 лютого було проведено курс «Advanced life support» трьома сертифікованими інструкторами під керівництвом Віталія Крилюка для 11 медичних працівників Центру. Всі учасники також успішно склали тестовий екзамен і виконали симуляційне завдання, ставши провайдерами цього курсу.
Працівники Центру дуже вдячні адміністрації закладу за надану можливість навчатися у висококласних інструкторів. Навчання протягом усього життя – такий принцип сповідують працівники Центру, які готові постійно навчатися і підвищувати свій професійний рівень, аби завжди відповідати вимогам часу.
У перспективних планах сертифікованих інструкторів – реалізація заходів співпраці Центру з Медичним інститутом СумДУ та медичними училищами області щодо оптимізації програми підготовки студентів з медицини невідкладних станів і популяризації професії. До речі, викладачі Медінституту теж успішно пройшли курси «BLS-I» (інструкторський курс).

101 переглядів