На запрошення адміністрації Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) за участі начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергія Бутенка у закладі відбулась зустріч керівництва Центру (директора Анатолія Александренка, заступника директора з медичної роботи Максима Новікова, заступника директора з оперативної роботи Галини Білоус, заступника директора з організаційно-методичної роботи Оксани Сергєєвої, начальника відділу кадрів Антоніни Ляшенко, завідувача навчально-тренувального відділу Світлани Березовської та лікаря цього відділу Ярослава Борисенка) з директорами медичних училищ області: Сумського медичного коледжу Олександром Кононовим; Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка Олександром Удодіком; директором Шосткинського медичного училища Іриною Будунковою та завідувачем відділу цього закладу Мариною Амеліною; директором Конотопського медичного училища Анатолієм Косарем і директором Глухівського медичного училища Ганною Коняєвою.
У нашій області 5 медичних училищ готують медичних сестер і фельдшерів, проте Сумщина постійно відчуває дефіцит таких кадрів, оскільки багато з них виїжджають за межі області та України, – сказав, відкриваючи нараду, Сергій Бутенко. – Особливо гостро постала ця проблема у службі екстреної медицини. Ми добре розуміємо причини такої ситуації і поступово їх вирішуємо: будемо підвищувати заробітну плату медичних працівників, у тому числі й служби «103». У наших найближчих планах – спорудження сучасного навчально-тренувального центру, подібних яким немає в Україні; з метою кращої підготовки кадрів завдяки спільним зусиллям з Медичним інститутом СумДУ при Центрі в цьому році буде відкрито кафедру екстреної медичної допомоги. Словом, робиться багато, але сьогодні ми хочемо почути пропозиції керівників медичних училищ: що нам необхідно зробити, аби на станції екстреної медичної допомоги приходили кваліфіковані кадри і залишались там працювати?
Директор Центру Анатолій Александренко звернув увагу на те, як болісно позначається на роботі закладу відсутність хоча б одного фахівця: – Якщо в іншому лікувальному закладі немає кількох медсестер чи фельдшерів, це майже непомітно, то в нас нестача одного фельдшера – це відсутність цілої бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. Так, у Конотопській станції замість необхідних семи працює лише п’ять, а то й чотири бригади. Подібна ситуація склалась і на інших станціях, особливо потерпають від нестачі кадрів у пунктах постійного базування бригад. За останні 3 роки плинність кадрів у Центрі становить близько 40%. Ми наполегливо працюємо над вирішенням цієї проблеми, проте лише нашого бажання недостатньо. У зв’язку з цим мені, наприклад, дуже імпонує позиція керівника Лебединського медучилища, який сам виступив з ініціативою про тісну співпрацю наших закладів, адже ми повинні працювати в єдиному руслі. Уже вчора наші найкращі лікарі та тренери, які виборювали призові місця у Регіональних і Всеукраїнських змаганнях бригад Е(Ш)МД, проводили заняття з викладачами та студентами цього училища. І будуть робити це постійно.
Ми, відверто кажучи, більше даємо теорії, а під час занять ваших працівників учні отримали таку цікаву практику! Заняття пройшли на «ура», – розповів Олександр Удодік. – На жаль, наші навчальні програми далекі від реалій сьогодення. Тому ми плануємо переглянути програми для ІV курсу, щоб наблизити їх до сучасних вимог. А ще хочемо набирати студентів після 11 класу і цілеспрямовано готувати 10-12 чоловік для роботи у службі екстреної медицини.
З необхідністю вносити корективи в навчальні плани погодились з колегою й інші керівники училищ. Так, Анатолій Косар запропонував провести в Конотопському училищі презентацію служби екстреної медичної допомоги, обговорити питання проходження учнями практики на станції Е(Ш)МД. Уже сьогодні знайдеться з десяток юнаків і дівчат, які готові в майбутньому працювати у службі «103». І викладачі училища будуть їх на це націлювати.
– Ви правильно робите, що залучаєте до участі в «Медичних ралі» і представників училищ, адже студенти під час цих професійних змагань змогли на смак відчути цю нелегку, але дуже цікаву професію працівника екстреної допомоги. І як результат, усі 4 наші учасники змагань ідуть працювати на «швидку», – повідомила Ірина Будункова.
-– Конкретні питання підготовки кадрів для служби «103» ми обов’язково обговоримо у своєму колективі, – запевнив Олександр Кононов.
Загалом ця зустріч виявилась змістовною і плідною. Керівники медучилищ добре усвідомили проблему дефіциту кадрів у службі екстреної медицини і готові вирішувати її спільними зусиллями. У свою чергу, керівництво та працівники Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, не рахуючись із часом, будуть виїжджати до навчальних закладів, проводити там заняття і тренінги, аби підготувати собі гідну зміну і переконати молодь, що працювати у службі «103» – це круто!
Наталія Даниленко

224 переглядів