Команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) щойно повернулась із Дніпропетровщини, де у санаторії «Новомосковський», що в мальовничому селі Орлівщина, протягом двох днів проходив ІХ Відкритий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Дніпропетровської області з міжнародною участю.
У цих професійних змаганнях узяли участь 16 команд. Окрім 5 колективів із Дніпропетровщини, у конкурсі змагались команди екстреної медичної допомоги з Одеси, Івано-Франківська, Харкова, Херсона, Сум, Кропивницького, Донеччини, а також із Білорусії. Усі ці команди – досить сильні. Вони стали переможцями в обласних змаганнях, а харківська команда – переможець регіональних змагань.
Сумський центр представляла команда-переможець регіональних змагань «Спадщанські ралі-2018», представники Роменської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги у складі лікаря Павла Дзюби і фельдшерів Лариси Філімонової та Олега Галагана. Представник команди – лікар навчально-тренувального відділу Центру Ярослав Борисенко. Останній, а також завідувач навчально-тренувального відділу Світлана Березовська та головний лікар Роменської станції Е(Ш)МД Олена Лопошук активно допомагали готувати колектив до чемпіонату.
Під час жеребкування наша команда витягла перший номер, тож у всіх конкурсах виступала першою, а це досить нелегко. Однак перший номер ніби стимулював сумську команду справді бути першою й успішно виконувати всі завдання, які були досить складними і реалістичними, ніби вихопленими з нашої дійсності.
Наприклад, перше завдання складалось із двох частин і називалось «Мінус 1» і «Не у своїй тарілці». У той час, коли лікар команди знаходився у відділенні невідкладної допомоги лікарні, двом фельдшерам довелось надавати першу медичну допомогу непритомному чоловікові, постраждалому в ДТП. При огляді у потерпілого було виявлено відкритий перелом середньої третини стегна з масивною кровотечею та перелом таза. Наші медики все зробили правильно й оперативно транспортували хворого до лікарні. А ось там і довелось у подальшому рятувати постраждалого наче «не у своїй тарілці», бо лікарі працювали з фельдшерами інших команд. Однак така співпраця виявилась злагодженою і досить результативною.
Другий конкурс – «Яшка-циган» – теж приніс достатньо балів для нашої команди. «Швидку» викликала сестра 10-річного хлопчика, який два дні нічого не їв. Медикам вдалось виявити в нього гіпоглікемію та дихальні розлади, стабілізувати стан хворого і госпіталізувати.
Конкурс «Спека» – ніби типовий літній виклик для наших медиків: на березі ріки явно перегрівся 60-річний інфарктний чоловік, якому необхідно було надати невідкладну медичну допомогу і перевезти на стентування протягом 60 хвилин.
У конкурсі «Бабки» старенька жінка з неускладненим гіпертонічним кризом та із психічними розладами завдала чимало клопоту бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги. Але медикам не звикати знаходити найоптимальніший вихід із будь-якої ситуації. Так само не розгубились працівники Е(Ш)МД і в житейському конкурсі «Сіфон», коли один волоцюга викликав екстрену допомогу до свого «колеги». Ситуація доволі типова: п’яний чоловік заснув із цигаркою в зубах. І як наслідок: пожежа, 60% опіків тіла, отруєння чадним газом. Наша команда правильно визначила пріоритети і госпіталізувала потерпілого в токсикологічне відділення, при цьому надаючи допомогу як на місці, так і в автомобілі.
Команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф успішно виконала всі практичні та тестові завдання, набравши найбільшу кількість балів. І як результат – посіла перше місце не лише серед запрошених колективів, а й стала абсолютним переможцем серед усіх учасників чемпіонату, за що була нагороджена Кубком, грамотою та дипломом. Напевне, така перемога цієї команди невипадкова, адже і в повсякденній роботі Павло Дзюба разом із фельдшерами проявляють працелюбність, відповідальність і високий професіоналізм. На їх рахунку – 4 успішно проведених серцево-легеневих реанімацій, що виконати дуже складно. Окрім цього, Павло Сергійович постійно займається самоосвітою, цікавиться новинками в медицині, читає лекції фельдшерам, є активним членом інструкторської ради Центру.
На другому місці – команда з Харкова, на третьому – з Івано-Франківська.
Наші учасники вдячні організаторам чемпіонату – Дніпровському центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на чолі з Радієм Шевченком за гідну організацію змагань, гарні умови для проживання та доброзичливу атмосферу. Учасники чемпіонату мали можливість не лише змагатись, а й спілкуватись на професійні теми, обговорювати актуальні питання.
Відрадно було чути з вуст багатьох учасників спогади про прекрасну організацію минулорічних Всеукраїнських змагань бригад Е(Ш)МД з міжнародною участю «Сумські медичні ралі-2017», основним організатором яких став Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Наша команда висловлює вдячність і своїй адміністрації та структурним підрозділам Центру за сприяння у підготовці та поїздці на чемпіонат, адже кожна участь у таких змаганнях – це ще одна сходинка у процесі відпрацювання практичних навичок і на шляху професійного зростання. До речі, адміністрація Центру нагородила команду-переможницю чемпіонату премією.
Наталія Даниленко

728 переглядів