З 1 квітня розпочала свою роботу новостворена Перша підстанція Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги за адресою: вул. Привокзальна, 31.

Відкрилась вона за ініціативи директора Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолія Александренка з метою прискорення доїзду бригад «швидкої» до пацієнтів. 

Варто зазначити, що загалом Сумська станція Е(Ш)МД продовжує працювати на провулку Громадянський, 4а. А на новому місці щойно облаштувалося 5 бригад: 2 лікарські та 3 – фельдшерські.

Звідти медичним працівникам буде зручніше добиратися, наприклад, до густонаселеного Курського мікрорайону, до вулиць – Героїв Крут, Заливної, проспекту Михайла Лушпи, до мешканців Баранівки, до сільського населення Великої Чернеччини, Хоминого, Іволжиного тощо. Усі сподіваються, що завдяки зміні дислокації вдасться зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху до хворих чи потерпілих.

Для того, щоб у будівлі на Привокзальній, де працюють навчально-тренувальний відділ та аптечне відділення Центру, можна було розмістити ще й колектив Першої підстанції, проведено велику підготовчу роботу. За короткий час там відремонтовано та облаштовано кілька кімнат: харчівню, роздягальню, 3 кімнати для відпочинку. 

Новосілля відбулось завдяки злагодженій роботі багатьох працівників і служб Центру, – розповідає головний лікар Сумської станції Е(Ш)МД Оксана Вікторівна Скрипченко. – Звичайно, основним організатором став наш директор Анатолій Васильович Александренко. А всі його ідеї та настанови втілювали в життя головний фельдшер Сумської станції Валентина Миколаївна Карпенко, старший фельдшер нашої станції Алла Григорівна Подольченко, старший фельдшер Першої підстанції Олена Сергіїівна Чубун разом зі своїм чоловіком, нашим фельдшером Чубуном Олександром Михайловичем, молодша медична сестра Валентина Олександрівна Смоленко та інші. Вони організовували суботники, звільняли кімнати, наводили там лад. Хочу подякувати начальникові господарсько-технічного відділу Віктору Павловичу Суходубу та його співробітникам: сестрі-господині Ніні Олександрівні Олефір, енергетику Серію Єгоровичу Браткєєву, робітникові з утримання будівлі Сергію Володимировичу Дахну, агенту з постачання Денису Володимировичу Шаповаленку, інженеру з експлуатації та ремонту Володимиру Борисовичу Каркану, які провели ремонт, внесли та розставили меблі, повністю підготували кімнати до експлуатації. Звичайно, Перша підстанція не змогла б приступити до повноцінної роботи без попереднього налагодження телефонного зв’язку та Інтернету, якими займалися провідний інженер електрозв’язку Сергій Миколайович Старцев, провідний інженер-програміст Богдан Ігорович Матвієнко та інші «айтішники» на чолі з начальником оперативно-диспетчерського управління Юрієм Анатолійовичем Луценком. Методичний матеріал для фельдшерів підготувала мій заступник Ольга Олександрівна Калініченко.

 Підстанція отримала нові столи та стільці, а також нові комплекти постільної білизни, пошиті у власному швейному цеху Центру. Об’єднана 

профспілкова організація закладу допомогла у придбанні холодильника. На вхідчини від адміністрації медпрацівники отримали кулер з водою, а кожна бригада – торти, печиво, цукерки.

 Старший фельдшер підстанції, Олена Сергіївна Чубун – молодий, проте вже досвідчений працівник із 10-річним стажем роботи в бригадах. Перед тим, як очолити підстанцію, вона пройшла «курс молодого бійця» під «крилом» Валентини Миколаївни та Алли Григорівни. Вважаю, що все у неї вийде. Так само великі надії покладаємо і на старшого водія Олександра Івановича Безпалого, який контролюватиме технічний стан автомобілів, їх вчасний ремонт. До речі, на Привокзальній є чудові гаражі – теплі, з оглядовою ямою. Сьогодні адміністрація Центру займається оформленням документації щодо демонтажу там залізного гаража, який заважає виїзду машин.

В основному в колективі Першої підстанції працюють молоді, енергійні співробітники, які сумлінно виконують свої обов’язки. Тому є всі підстави сподіватися, що відтепер до тих, хто цього потребує, «швидка» приїжджатиме ще швидше. І перші дні роботи Першої підстанції підтвердили правильність цього кроку. А в директора Центру А.В. Александренка є плани щодо відкриття ще кількох підстанцій на території Сум.

Наталія Даниленко

651 переглядів