Аналіз якості надання допомоги хворим з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями за 1-й квартал 2017 року у відповідності до затверджених локальних клінічних протоколів. Аналіз якості оформлення медичної документації. Проведення санітарно – просвітницької роботи по профілактиці ГРВІ та грипу серед населення.

      Згідно з планом основних організаційних заходів в КЗ «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» проведена медична рада з контролю якості медичної допомоги хворим з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями за  1-й квартал 2017 року у відповідності до затверджених локальних клінічних протоколів. Аналіз якості оформлення медичної документації. Проведення санітарно – просвітницької роботи по профілактиці ГРВІ та грипу серед населення.

      В Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за 1-й квартал 2017 року було виконано 9273 викликів до хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями, що складає в середньому по Центру 12,6 % від усіх викликів та 7,12 на 1 тис. нас. за звітний період .

Найбільша кількість викликів до хворих з цією патологією                                      у Сумському окрузі – 5486, показник на 1 тис. нас. становить 13,4, відсоток від усіх викликів – 21,3. Найменша кількість викликів – у Конотопському окрузі, і становить в абсолютних числах – 1047, показник на 1 тис. нас. – 4,9, відсоток від усіх викликів у цьому підрозділі – 9,5. По Шосткінському, Роменському та Охтирському округах показники тримаються на одному рівні 5,7- 5,9 на 1 тис. нас та 9,5% – 12,6% – 10,3 % від усіх викликів відповідно.                                          

      У 25% виклики обслуговувались лікарськими бригадами Центру. У середньому по Центру фельдшерськими бригадами обслуговано 75%. Найбільший відсоток хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями до яких виїздили лікарські бригади в Сумському та Шосткінському округах – приблизно 30 %, найменший відсоток в Роменському окрузі – 13,9. Відповідно, фельдшерськими бригадами в Роменському окрузі обслуговано 86 % викликів до хворих, а в Сумському та Шосткінському округах – 70 % (найменший відсоток в Центрі), по Конотопському та Охтирському округах – 72% та 78% відповідно.

За 1-й квартал 2017 року до жителів міського населення було здійснено викликів усього по Центру ( без врахування Шосткінського округу)  – 6713, що становить 72,0%. Найчастіше до жителів міста виїздили в Сумському – 86,4%, найрідше – в Роменському окрузі – у 57,6% випадків.

 Жителів сільського населення по Центру (без врахування Шосткінського округу) обслуговано з даною патологією у 2219 випадках, що становить 28,0%; найбільший показник у Роменському окрузі, що становить 42,4%, менші показники у Сумському – 26,1%, Конотопському – 27%  та Охтирському – 29%  округах  відповідно.

 Показник доїзду до 10 хвилин до хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями у місті за І квартал 2017 року в СОЦЕМД та МК становить 84,0%, найкращий відсоток цього показника у Роменському – 98,3%, у Охтирському окрузі – 88,0%, найменший показник 68,6% у Сумському окрузі.

        Доїзд в сільську місцевість до 20 хвилин по Центру в середньому складає – 71,4 %. Найменший показник по Сумському округу – 11,0 %, найвищий – по Роменському – 96,8 % , по Конотопському та Охтирському округах – 94,0% та 83,5 % відповідно. 

         За І квартал 2017 року бригадами екстреної служби госпіталізовано 2485 хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями по Центру, відсоток госпіталізованих з числа доставлених становить в середньому 82,0, із них дітей – близько 78,5%, дорослих – 21,5%. Не госпіталізовані 8,0 % пацієнтів це, в переважній більшості, діти, батьки яких отримавши консультацію педіатрів чи сімейних лікарів в приймальному відділенні ЦРЛ, відмовлялись від госпіталізації.  В січні місяці ( при піку спалаху ГРВІ) на госпіталізацію доставлялися практично всі діти.     

За гендерним розподілом відзначається, що на першому місці серед хворих на ГРВІ  – люди віком від 18 до 45 років, що становить 47% та діти  – 43,0%.

  Передано в амбулаторну службу 2769 пацієнтів, які відмовились від госпіталізації, що становить 30,5% від усіх виїздів до хворих на ГРВІ. Частина цих пацієнтів відмовлялись і від передачі даних про них в поліклініку, оскільки мають телефони своїх сімейних лікарів і зв’язуються з ними самостійно. Майже у всіх випадках не госпіталізації взята письмова відмова від госпіталізації.

Всього по Центру бригадами ЕМД зареєстровано ускладнень ГРВІ: гіпертермічний синдром (дорослі) 0,9 %;  гіпертермічний синдром (діти)  – 4,1%; пневмонія (дорослі) – 3,5 %;  пневмонія (діти)  – 0,3 %; бронхіт (дорослі) – 1,3 %; трахеобронхіт, ларингіт (діти) -0,6 %; менінгіт – 1 випадок по Охтирському округу. Всього 10,6  % ускладнень ГРВІ.

За звітній період зафіксовано 1 випадок до добової летальності по Шосткинській станції, попередньо від пневмонії, який до кінця не проаналізовано через відсутність необхідної документації (Ф114). 

Відсоток випадків, при яких була надана допомога на до госпітальному етапі, становить 96,8 %. 2,3 % дітям допомога була надана батьками до прибуття бригади і тому функцією бригад ЕМД була доставка їх на госпіталізацію. Як правило, ці діти уже хворіли не один день, були проконсультовані сімейними лікарями та приймали призначене лікування.

За І квартал 2017 року надання допомоги  згідно клінічних локальних протоколів «ГРВІ» та «Грип» виконано у 97,3 %. Дітям призначався «парацетамол» у свічках.  У випадках використання батьками нурофену чи парацетамолу до прибуття бригади та відсутності покращення стану бригадами ЕМД  призначався 50 % розчин  анальгіну або анальгін у комбінації з 2 % розчином папаверину при «блідій гіпертермії». У випадку фебрильних судом у дітей призначався сибазон у віковій дозі. Дорослим призначались в/м ін’єкції анальгіну та димедролу, а  у деяких випадках посимптомне лікування. У  випадках грипу із середньо – тяжким перебігом пацієнтам проводилась в/в інфузія розчину натрію хлориду. Фізичні методи охолодження практично не використовувались.

Пульсоксиметрія проведена у 94,7% випадків.

Летальних випадків у звітному періоді не було.

Санітарно – просвітницька робота по профілактиці грипу та ГРВІ серед  населення активно проводилась у 81% випадків керівниками бригад екстреної служби Центру.

Виявлені наступні недоліки у  картах виїзду: неповний анамнез (відсутній час погіршення стану, не вказані ліки, які приймали пацієнти до виклику бригади ЕМД та результат від прийому); помилки в наданні допомоги: призначення дітям комбінації анальгіну та димедролу, питома вага помилок від усіх випадків надання допомоги становить 2,2%; не призначення пульсокспметрії – поодинокі випадки по деяким підстанціям. В поодиноких картах виїзду вказано про неможливість виконання пульсоксиметрії дітям до року; відсутність санпросвітницької роботи в 3,2% картах виїзду.

Повернуті  96 % відривних талонів до супровідних листів. Розбіжностей діагнозів чи зауважень лікувальних закладів не було.

Висновки:

1. За І квартал 2017 року бригади екстреної служби Центру виконали 9273 викликів до хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями, що складає в середньому по Центру 12,6 % від усіх викликів та 7,12 на 1 тис. нас. за звітний період. Найбільша кількість у Сумському окрузі – 5486, показник на 1 тис. нас. становить 13,4. Найменша кількість викликів – у Конотопському окрузі, і становить в абсолютних числах – 1047, показник на 1 тис. нас. – 4,9

2. У 25% виклики обслуговувались лікарськими бригадами Центру. У середньому по Центру фельдшерськими бригадами обслуговано 75%. Найбільший відсоток хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями, до яких виїздили лікарські бригади в Сумському та Шосткінському округах – 30 %.

3. Обласний показник викликів до хворих в сільську місцевість – 28,0%. Найбільший показник у Роменському окрузі – 42,4%, найменший у Сумському окрузі  – 26,1%.

4. Показник доїзду до 10 хвилин до хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями у місті за І квартал 2017 року в СОЦЕМД та МК становить 84,0%, найкращий відсоток цього показника у Роменському – 98,3%,  найменший показник 68,6% у Сумському окрузі. Доїзд в сільську місцевість до 20 хвилин по Центру складає 71,4 %.

5. За І квартал 2017 року бригадами екстреної служби госпіталізовано 2485 хворих з ГРВІ, грипом та їх ускладненнями по Центру, відсоток госпіталізованих з числа доставлених становить  82,0, із них дітей –  78,5 %, дорослих – 21,5 %.

6. За гендерним розподілом відзначається, що на першому місці серед хворих на ГРВІ  – люди віком від 18 до 45 років, що становить 47% та діти  – 43,0%.

7. Передано в амбулаторну службу 2769 пацієнтів, які відмовились від госпіталізації, що становить 30,5% від усіх виїздів до хворих на ГРВІ.

8. Всього по Центру бригадами ЕМД зареєстровано 10,6  %  ускладнень ГРВІ.

9. За звітній період зафіксовано 1 випадок до добової летальності по Шосткинській станції.

10. За І квартал 2017 року надання допомоги  згідно клінічних локальних протоколів «ГРВІ» та «Грип» виконано у 97,3 %.

11. Пульсоксиметрія проведена у 94,7% випадків.

12. Летальних випадків у звітному періоді не було.

13. Санітарно – просвітницька робота по профілактиці грипу та ГРВІ населенню активно проводилась у 81% випадків керівниками бригад екстреної служби Центру.

14. Повернуті  96 % відривних талонів до супровідних листів. Розбіжностей діагнозів чи зауважень лікувальних закладів не було.

                                                                      Секретар медичної ради

                                                                                з контролю якості

                                                                                   С. В. Березовська

523 переглядів