У приміщенні комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (далі – Центр) 24 березня 2017 року відбулась робоча нарада при начальникові управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Бутенку С.П. з адміністрацією Центру та керівниками спеціалізованих бригад виїзної консультативної допомоги. На нараду були також запрошені заступник начальника управління, головні та обласні спеціалісти області – керівники спеціалізованих бригад виїзної консультативної допомоги, головний лікар обласної клінічної лікарні, директор Центру та його заступники. На порядку денному стояло одне важливе питання: «Про стан надання виїзної консультативної допомоги в області. Проблемні питання щодо оплати праці та організації виїздів лікарів-анестезіологів».

З доповіддю виступила заступник директора з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення – керівник служби медицини катастроф КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» О.О. Калініченко. Ольга Олександрівна розповіла про те, що в області працюють 423 лікарі-консультанти з 19 спеціальностей, серед яких 42 – наукові працівники Медичного інституту Сумського державного університету із 17 спеціальностей (33 к.м.н. та 9 – д.м.н.), 70 висококваліфікованих спеціалістів із 4-х опорних пунктів Конотопа, Охтирки, Шостки, Ромен, 76 лікарів резерву. Вдома чергують лікарі 11 спеціальностей, в основному хірургічного профілю. Служба консультативної допомоги загалом у минулому році спрацювала добре. Показник кількості викликів на 10 тисяч населення у порівнянні з 2015 роком зріс на 8,3%, а з 2014 роком – на 14,6%. Кількість лікарів-консультантів, які виїздили на виклики, збільшилася на 19,8% у порівнянні з 2015 роком та на 17,5% порівняно з 2014 роком. Показник «Транспортування хворих до закладів охорони  здоров’я ІV рівня» становить 129, що більше на 16,3% у порівнянні з 2015 роком та на 13,2% у порівнянні з 2014 роком.

Звичайно, доповідач зупинилася і на проблемах, з якими стикаються її колеги. Так, з грудня 2016 року довелося припинити функціонування анестезіологічної бригади оскільки навантаження на медичних працівників було досить низьким: за рік – 17 маніпуляцій на 1 посаду. Під час епідемії грипу медичні працівники працювали досить напружено. Для доставки лікарів-консультантів до хворих 33 рази довелось задіювати бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. О.О. Калініченко окремо зупинилась на питанні оплати праці. Вона поінформувала присутніх про те, що проблеми здебільшого виникають через невчасне оформлення лікувально-профілактичними закладами необхідних пакетів документів. Доповідач розглянула також низку інших робочих моментів.

За результатами роботи наради учасники прийняли ряд важливих рішень. Заступникові начальника управління охорони здоров’я, директорові Центру, керівникам спеціалізованих бригад необхідно забезпечити своєчасне внесення змін до додатку наказу управління охорони здоров’я «Про удосконалення виїзної екстреної консультативної допомоги» «Список лікарів-консультантів, які надають виїзну консультативну допомогу», залучаючи лікарів обласних лікувально-профілактичних закладів області; постійно аналізувати якість надання екстреної медичної допомоги під час виїзду, термін перебування на виїзді, дотримання нормативно-правової бази; до 3 квітня 2017 року підготувати проект наказу управління охорон  здоров’я ОДА щодо впорядкування чергувань вдома лікарів-консультантів-анестезіологів обласних лікувально-профілактичних закладів; до 28 березня 2017 року підготувати лист на керівників закладів охорони здоров’я щодо недотримання термінів подання лікарями-консультантами документів до Центру на оплату праці та недостатній контроль з боку обласних спеціалістів.

Головним лікарям обласних лікувально-профілактичних закладів області слід щороку заслуховувати на оперативних нарадах звіти керівників спеціалізованих бригад виїзної екстреної консультативної допомоги щодо стану організації роботи лікарів-консультантів та своєчасного оформлення документів на оплату праці; необхідно вжити заходів щодо своєчасного подання списків лікарів, які здійснюватимуть виїзди в заклади охорони здоров’я області для надання екстреної консультативної медичної допомоги, та їх чергування вдома.

489 переглядів