Час летить стрімко вперед. У багатьох ще свіжі в пам’яті спогади про яскраву подію минулого року – Перший регіональний конкурс бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Сумські медичні ралі-2016», який був проведений напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в мальовничому місці – на території Путивльського Музею партизанської слави, що у Спадщанському лісі. Цей конкурс, який пройшов на дуже високому рівні, викликав багато приємних вражень і позитивних емоцій.

Нагадаємо, що в організації та проведенні конкурсу «Сумські медичні ралі–2016» взяли участь заступник директора ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» (Український центр) Микола Дмитрович Близнюк; керівник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Павлович Бутенко; доктор медичних наук, лікар-хірург, завідувач відділу підготовки з питань надання екстреної медичної допомоги Українського центру, голова правління ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» Віталій Омелянович Крилюк (він був головою журі); голова Путивльської районної державної адміністрації Микола Іванович Шульга; голова Путивльської районної ради Євгеній Іванович Южаков; головний лікар Путивльської центральної районної лікарні Світлана Василівна Семененко, а також колеги з Харківського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Сумського товариства Червоного Хреста та Сумського медичного коледжу.

Тоді змагалися 7 команд Центру, кожна з яких продемонструвала високий професіоналізм, міцні знання, гарні практичні навички, вміння оперативно та якісно виконувати складні завдання. Пам’ятається, як головний суддя змагань Віталій Крилюк високо оцінив наш конкурс: «Усе було просто супер!». 

Переможцем змагань було визнано лікарську бригаду Е(Ш)МД «CardioVita» Тростянецької підстанції Охтирської станції Е(Ш)МД у складі лікаря з медицини невідкладних станів Ярослава Борисенка, фельдшерів Ігоря Сасіна і Віталія Гвоздіка та водія Олександра Лук’янова. Цей колектив згодом досить гідно представив Центр у Харкові, на VІ Всеукраїнському чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Слобожанські медичні ралі-2016», в якому взяла участь 31 лікарська бригада з більшості областей України та фельдшерська бригада з Литви. Наша команда не лише здобула почесне, ІІІ місце, а й виборола сумську «прописку» проведення наступних Всеукраїнських змагань «Медичні ралі-2017».

А вже сьогодні в Центрі готуються до наступних професійних змагань – «Сумські медичні ралі-2017». Про цей важливий захід у житті закладу ми мали розмову з директором КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» А.В. Александренком.

– Анатолію Васильовичу, коли й де плануєте провести наступні змагання?

– Збираємось провести їх у тому ж чарівному історичному місці, що й у минулому році, – Спадщанському лісі Путивльського району. Сподіваємось, що в цьому нас підтримають господарі – керівники районної влади. Як і торік, в організації та проведенні конкурсу погоджуються взяти участь управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України. Знову Віталій Омелянович Крилюк буде головою журі. Найближчим часом ми проведемо засідання оргкомітету, обговоримо конкретні питання і розпочнемо серйозну підготовку. Звичайно, долучиться до спільної роботи і наша об’єднана профспілкова організація. Орієнтовна дата проведення цього конкурсу – 7 червня 2017 року, напередодні нашого професійного свята, Дня медичного працівника.

  • Скільки команд візьмуть участь у змаганнях?

-Змагатимуться 5 наших команд (по одній від кожної станції) і 3 запрошених колективи із сусідніх областей – Харківської, Чернігівської та Полтавської. Проте, якщо в когось виникне бажання приєднатися до наших учасників, ми будемо тільки раді.

  • Чи будуть учасники конкурсу заздалегідь знати зміст завдань?
  • Звичайно, ні. Але впевнений, що всі команди готуватимуться серйозно і покажуть гарний результат. А для переможців і кращих учасників ми підготуємо цінні призи.
  • А культурна програма?..
  • Так, як і минулого року, після завершення змагань організуємо виступи самодіяльних артистів і смачний святковий обід. Сподіваюсь, що всі учасники заходу залишаться задоволеними.
  • Коли відбудуться Всеукраїнські змагання «Медичні ралі-2017»?

-Плануємо їх провести в серпні цього року. А «Сумські медичні ралі» стануть для нас своєрідною «генеральною репетицією» перед цими відповідальними змаганнями.

 

Бесіду провела Наталія Даниленко 

1 744 переглядів